e
sv

YouTube Music, TikTok’un özelliğini çaldı!

187 Okunma
avatar

Bekir Çağlayan

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube Music uygulamasına, kullanıcılara şarkı tavsiyeleri verecek Samples adında yeni bir özellik geldi. İşte yeniliğin detayları.

Google’ın sahibi olduğu YouTube’a ait Spotify rakibi dijital müzik platformu Music, yepyeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Yakın zamanda arayüzü güncellenen uygulama, şimdi ise TikTok’unkine benzeyen kısa video özelliğine kavuşuyor. İşte YouTube Music’in Samples özelliği ile ilgili detaylar!

YouTube Music’in şarkı tavsiyeleri verecek yeni özelliği: Samples

TikTok ile yaygınlaşan kısa videoların olmadığı platform artık neredeyse yok denecek kadar az. Şirketlerin, kullanıcıların kısa süreceği için izleyeceklerini düşünerek kullanıma sunduğu bu özellik, geçtiğimiz yıllarda video izleme platformu YouTube’a Shorts adıyla geldi. Kısa süre önce ise YouTube Music’e geleceği duyuruldu.
YouTube, yakın zamanda yaptığı duyuru ile birlikte Music için kısa video özelliğini kullanıma sunduklarını açıkladı. Şirketin Samples olarak adlandırdığı yukarı kaydırılabilir bu video akışında, YouTube Music kullanıcılarına şarkı tavsiyeleri gösteriliyor.

etiketlerETİKETLER