e
sv

Uzaylılar 2027’de görülecek!

228 Okunma
avatar

Bekir Çağlayan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eski CIA ajanı Ramirez’e göre düzenlenen toplantılar ve UFO ifşacılarının ortaya çıkması kasıtlı bir anlatının parçası

ABD’li yetkililerin tanımlanamayan uçan cisimlerle (UFO) ilgili resmi araştırma birimleri kurduğu, NASA’nın olağanüstü toplantılar düzenlediği ve Kogre’nin tanıkları dinlediği şu günlerde uzaylılarla temas kurma fikri o kadar da gerçek dışı görünmüyor.

Eski CIA ajanı John Ramirez’e göre bunun bir nedeni var. Zira Ramirez 2027 gibi yakın bir gelecekte Dünya dışı yaşamın varlığının açıklanacağını iddia ediyor.

İstihbarattan ayrıldıktan sonra Ramirez, bir UFO meraklısı olarak ikinci bir kariyer inşa etti. ABD hükümetinin UFO’lara dair faaliyetleriyle ilgili podcastler kaydetmeye ve röportajlar vermeye başladı.

Ramirez, Podcast UFO’ya verdiği bir röportajda, yetkililerin 2027’de uzaylılarla temas kurulduğunu duyurucağını öne sürdü.

Ramirez’e göre yeni kurulan birimler, düzenlenen toplantılar ve birden fazla UFO ifşacısının ortaya çıkması kasıtlı bir anlatının parçası.

“En azından ABD nüfusunu ve aslında dünya nüfusunu bu gerçeğe hazırlıyoruz” diyen Ramirez, sözlerini şöyle sürdürdü:

Çünkü önceki yıllarda yaptığımız şekilde devam edersek, kitlesel bir panik yaşanır.

Ramirez’in önceki yıllardan kastı ise ABD’li yetkililerin yıllardır takındığı inkar politikası.

Zira hükümet, onlarca yıl boyunca gelen UFO ihbarlarını komplo teorisi olarak değerlendirmişti.

Ancak bu durum 2020’de değişti.

2017 ve 2019’da medyaya bir dizi UFO videosu sızdırılmış, 2020’de ABD Donanması bu videoların doğru olduğunu açıklamıştı.

Hükümet bu olayın hemen ardından Tanımlanamayan Hava Olguları Görev Gücü’nün kurulduğunu duyurdu. 

Bu projeyle birlikte ABD’li yetkililer, UFO’lara yeni bir isim vermiş oldu. Tanımlanamayan Uçan Cisimler’in kapsamı genişletildi ve bu gizemli gözlemler artık Tanımlanamayan Hava Olguları (Unidentified Aerial Phenomena – UAP) diye anılmaya başlandı.