e
sv

Mavi Balina Oyunundan Sonra İnsanları Tehdit Etmeye Başlayan Yeni Tehlike: Momo

475 Okunma
avatar

Bekir Çağlayan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp üzerinden insanlarla iletişime geçen bu oyun (?), Latin Amerika’dan başlayarak ABD, Fransa ve Nepal’e kadar ulaştı. Peki nedir bu Momo?

Mavi balina oyunundan sonraki yeni tehlikenin momo oyunu olması ufkunuzu açabilir

momo whatsapp üzerinden hızla yayılan bir oyun. yabancı numaraların size whatsapp üzerinden mesajlar göndermesiyle oynanıyor. mavi balina’dan sonra bir başka tehlikeli oyun olarak lanse ediliyor.

uzmanlara göre kişisel bilgilerin çalınması, şiddeti öven bir dil kullanıp kişileri intihara sürükleyebilmesi, kullanıcıların tehdit ve taciz edilmesi ve insanlardan zorla para elde edilebilmesi gibi sakıncaları varmış. ayrıca oyuna katılanlar, depresyon ve kaygı ataklarına da kapılabiliyor. kısacası çocuklardan uzakta tutmakta fayda var. ayrıca oyundaki korkunçlu kadın da japonya’da vanilla müzesinde (vanilla gallery) yer alan bir sergideki kuş kadın heykelinin kendisiymiş.

Heykel, Japon özel efekt şirketi olan Link’in tasarladığı bir nesne. İsmi “anne kuş”.

momo whatsapp üzerinden şöyle bir mesaj gönderiyor

“benim adım momo ve ben 3 yıl önce vefat ettim. bir araba çarptı ve bu gece saat 00:00’da odanızda durmamı istemiyorsan ve uyuduğunu izlersen bu mesajı 15 kişiye gönder. bana inanmıyor musun?”