e
sv

Kaybolan Gençliğimiz ve Çocuklarımız..

2808 Okunma
avatar

Doğukan Yavuz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi , sosyal medya ..

Sosyal medya denildiği zaman aklınıza ne geliyor ? Benim aklıma gelen gezdiğimiz gördüğümüz güzel bir yerin fotoğrafının paylaşıldığı mecra ya da arkadaşımızla kahve içerken paylaştığımız bir selfie ya da güzel bir manzara diyebilirim, lakin son zamanlarda amacı dışına çıktığını düşünüyorum hele ki bir platform var sormayın , tamamen onun üzerinden gitmek istiyorum .

Tiktok 🙂 inanın burada açtığım tek bir hesabım yok lakin bu mecraya yüklenen tüm içerikleri ınstagramda dolaşırken görmeniz mümkün , o kadar saçma sapan şeylerle karşılaşıyorum ki göbeğini sallayarak hit yapmaya çalışan mı dersiniz , binlerce insanın takip ettiği yerde küçücük çocuğunun videosunu paylaşan mı dersiniz ( bunu söylememin sebebi her gün çevremizde ne olduğunu bilmediğimiz Pedofili profiline sahip olabilecek insanların varlığıdır ) bu ve benzeri örnekler o kadar çok fazla ki her geçen gün geriye gidiyoruz. Sırf para kazanmak birilerinin takip etmesi uğruna o kadar saçma hareketler sergileniyor ki ben denk geldikçe utanıyorum ama bu tarz şeyleri yapan insanlar nasıl insan içine çıkabiliyor inanın hiç anlamıyorum.

Özetle bu hale gelmemizin sebebi olan şey bana göre teknolojiye çok kolay erişebilmemizdir , hatta ondan önce teknolojiyi insanlarımızın nasıl kullanacağını bilmemesidir , teknoloji sadece sosyal medyadan ibaret değildir ya da sevdiğimiz youtuber ya da farklı birinin çektiği oyun videolarını ya da arkadaşına yaptığı bir şakayı izleyip gülmek değildir, teknoloji sayesinde okulda görüp anlayamadığımız bir dersi anlayabiliriz , bilmediğimiz şeyleri öğrenebiliriz zamanımızı verimli tüketerek kendimizi geliştirebiliriz , lütfen çocuklarımızı ve çevremizdeki insanları bu konuda bilinçlendirelim çünkü yakında bilinçlendirebilecek hiç kimse çevremizde kalmayacak arkadaş grupları bile bu sebepten dolayı dağılmaya başladı bunların önüne daha fazla ileri gitmeden geçelim , hepinizi teknolojik tüm aletleri verimli olarak kullanmaya davet ediyorum ! sağlıkla kalın ..