e
sv

Atatürk’e hakaret eden imam hatipli lise öğrencisi tutuklandı!

26829 Okunma
avatar

Bekir Çağlayan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Eyüp’te bir İmam Hatip Lisesi’nde çekilen görüntüler sosyal medyada tepki çekmiş ve 17 yaşındaki A.E.S öğrenci gözaltına alınmıştı. Mahkemeye sevk edilen A.E.S, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’da Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına uygunsuz hareketler yaptığı videonun sosyal medyada yayılmasının ardından gözaltına alınan 17 yaşındaki lise öğrencisi A.E.S. tutuklandı.

Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde çekildiği iddia edilen görüntülerde bir öğrencinin, Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık ve hakaret içeren davranışlarda bulunması sosyal medyada gündem oldu.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

A.E.S., emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. A.E.S. savcılık ifadesinden sonra ‘Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ ve ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçlarından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi.

Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği A.E.S.’nin tutuklanmasına karar verdi. A.E.S. cezaevine gönderildi.


Yaptığı hareketlerin görüntüleri 👇

İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakarette bulunan A.E.S. adlı şüpheli İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınmıştır. İdari ve adli süreç başlatılmıştır” ifadeleri kullanılmıştı.

 • Samet Yıldırım
  5 ay önce

  Sen benim elime düşecektin.. Sana neler yapmazdım!

  yorum beğen