e
sv

Apple’dan Yeni Hamle: iPhone 15 Şarj Kablosu Uzun Olacak!

628 Okunma
avatar

Bekir Çağlayan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 15’in kutusunda daha dayanıklı bir örgü kablo bulunacağına dair söylentiler bir süredir dolaşımda. Ayrıca Apple’ın bu yeni modelde kablo uzunluğunu da genişlettiği belirtiliyor.

iPhone 15, mevcut modellerden çok daha uzun bir şarj kablosu sunacak. Eski modellere kıyasla %50 daha uzun olan bu yeni kablo, kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

USB-C Kablonun Özellikleri Neler?

Son dönemde ortaya çıkan raporlara göre iPhone 15 örgülü USB-C şarj kablosu, cihazın rengiyle uyumlu olacak. Ayrıca sosyal medyada büyük yankı uyandıran bir başka özellik de, iPhone’un hangi şarj kablosunun takıldığını algılama yeteneği. Bu, kullanıcılara hangi kabloyu kullandıklarını gösteren bir bildirim ekranıyla sunulacak.

Bilgilere göre iPhone 15 kutusundan çıkacak örgülü USB-C kablonun uzunluğu 1.5 metre olacak. Bu, mevcut iPhone modelleriyle verilen Lightning kablosunun 1 metrelik uzunluğuna kıyasla oldukça büyük bir artışı temsil ediyor. Aynı zamanda yeni kablo, çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olacak.

Apple, kullanıcılarına daha fazla renk seçeneği sunmayı planlıyor. Örgülü kablolar, iPhone 15’in yeni renk seçeneklerini yansıtacak şekilde, siyah, beyaz, sarı, mavi, turuncu gibi farklı renklerde sunulması bekleniyor. Bu da kullanıcıların kendi tarzlarına uygun bir kablo seçme şansını artırıyor.