e
sv

+18 Görüntüleri Olay Olmuştu OnlyFans Kullanıcısı Gizem Bağdaçiçek İçin İstenen Ceza!

4864 Okunma
avatar

Bekir Çağlayan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, OnlyFans adlı sosyal medya platformuna yüklediği içerikleriyle tanınan, sosyal medya fenomeni Gizem Bağdaçiçek hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Bağdaçiçek’in “zincirleme şekilde halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talep etti.

İddianamede, Bağdaçiçek’in OnlyFans hesabında, İslam dini ile ilgili olarak hakaret ve aşağılama içeren paylaşımlar yaptığı belirtildi. Bu paylaşımlarda, Bağdaçiçek’in, Allah’ı, peygamberi ve kutsal kitapları aşağılayıcı ifadeler kullandığı ifade edildi.

Savcılık, Bağdaçiçek’in bu paylaşımlarıyla, halkın bir kesiminin dini değerlerini alenen aşağıladığı ve bu nedenle suç işlediği kanaatine vardı. Bu nedenle, Bağdaçiçek’in “zincirleme şekilde halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Gizem Bağdaçiçek, Anadolu 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Mahkeme, Bağdaçiçek’in suçlu olup olmadığına ve ne kadar ceza alacağına karar verecek.

Bu olay, Türkiye’de OnlyFans gibi platformlarda yayınlanan içeriklerle ilgili tartışmaları yeniden alevlendirdi. Bazı kesimler, bu platformlarda yayınlanan içeriklerin, dini değerleri aşağıladığı ve toplumda kutuplaşmaya neden olduğu gerekçesiyle eleştiriyor. Diğer kesimler ise, bu platformlarda yayınlanan içeriklerin, kişilerin özgür iradesini yansıttığı ve ifade özgürlüğü kapsamında olduğu gerekçesiyle savunuyor.